Prawidłowe stosowanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane, dlatego nie zaleca się nakładania ich w czystej postaci bezpośrednio na skórę. Lepsze efekty zapewni użycie niewielkiej ilości oleju rozcieńczonego w wodzie.

Aromaterapię można osiągnąć kilkoma różnymi metodami. Wiedza o tym, jak prawidłowo używać olejków eterycznych w różnych zastosowaniach, przyniesie większe korzyści.

Kąpiele - dodawanie olejków aromaterapeutycznych do wody w wannie to prosty sposób na osiągnięcie korzyści zdrowotnych. Wystarczy dodać kilka kropel do kąpieli i zmiksować przed zanurzeniem, a aromat pobudzi Twoje zmysły węchowe. To z kolei pomoże poprawić krążenie i przyniesie pomoc w wydobyciu harmonii fizycznej.

Balsamy/Kremy/Salves – dodając kilka kropel pachnącego olejku do ulubionych balsamów, np. masła kakaowego lub masła shea, pobudzisz właściwości lecznicze. Aby stworzyć własną pachnącą mieszankę, nałóż na dowolny bezzapachowy balsam.

Aromaterapeutyczna Inhalacja Parowa - to podstawa zabiegów aromaterapeutycznych. Inhalacja parowa to świetny sposób na złagodzenie problemów z zatokami lub oddychaniem. Dodaj pięć kropli aromatycznego olejku do parującej wody i wdychaj aromat za olejek jodłowy właściwości pomocą namiotu z ręcznika; zapobiegnie to ucieczce aromatu.

Masaż Aromaterapeutyczny - to jedna z najpopularniejszych metod aromaterapii. Mieszanie kropli pachnącego olejku z ulubionym balsamem (np. migdałowym, masłem kakaowym lub masłem shea) może wpływać na organizm zarówno psychologicznie, jak i fizjologicznie w zależności od tego, jakiego olejku eterycznego używasz. Aby pobudzić zmysły, mięta pieprzowa jest świetna, podczas gdy lawenda jest bardziej relaksującym zapachem. Olejki eteryczne stosowane podczas masażu pobudzają zmysły węchu. Niektóre olejki mogą być również wchłaniane przez skórę i krew, aby wywołać efekty lecznicze.

Skompresuj - dodając kilka kropli preferowanego oleju do miski z ciepłą wodą, zanurz olejek jodłowy właściwości w mieszance myjkę i wyciśnij. Użyj myjki jako kompresu, nakładając na obszar ciała, który wymaga złagodzenia bólu. Ciepłe Okayłady z olejków eterycznych są świetne na bóle mięśni, bóle czoła i brzucha oraz skurcze menstruacyjne.

Pralka/suszarka do zmywarek/ubrań — antybakteryjne właściwości olejków eterycznych mogą znacznie promować większą higienę. Dodanie kilku kropel cytryny do Twojej zmywarki wyczyści naczynia i sprawi, że kuchnia będzie pięknie pachnieć. Używaj olejku eterycznego Purification do prania, aby zabić bakterie i zarazki znajdujące się w ubraniach. To samo można zrobić z suszarką, nakładając olej na mokry ręcznik lub z butelki z rozpylaczem bezpośrednio do suszarki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *